e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Najważniejsze

Zatrzymano dwie osoby w związku ze śmiertelnym pobiciem 62-letniego mężczyzny

Zatrzymani to 42-letnia kobieta i 46-letni mężczyzna. Oboje usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Zgodnie z prawem, grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Informacje o zdarzeniu

Informacja o śmierci 62-latka dotarła do komendy policji na Pradze Północ 4 czerwca, kilkanaście minut po godzinie 7. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej natychmiast udali się na miejsce, gdzie przeprowadzili oględziny pod nadzorem prokuratora.

Okoliczności zatrzymania

Para pobiła i porzuciła 34-latkę. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ wszczęła śledztwo, które miało na celu wyjaśnienie okoliczności śmierci mężczyzny. Policjanci ustalili, że w lokalu, gdzie doszło do tragedii, oprócz zmarłego były jeszcze dwie inne osoby. Dzielnicowi przepytali sąsiadów zmarłego, a kryminalni ustalili dane opisanych osób.

Zatrzymanie podejrzanych

Kilka godzin później podejrzani zostali zatrzymani w jednym z mieszkań na Pradze Północ i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej na przesłuchanie. Ostatecznie, oboje zostali tymczasowo aresztowani. Zatrzymano ostatniego napastnika.

Konsekwencje prawne

Zgodnie z Artykułem 158. § 3. Kodeksu karnego, jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 2 do 15 lat.