e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Sportowe

Legendarny piłkarz hiszpańskiego klubu trafi za kratki – nieznana przeszłość gwiazdy futbolu

Hiszpańskie radio Cadena SER informuje, że Javier de Pedro trafił do więzienia Martutene po aresztowaniu przez policję we wtorek 11 czerwca. Tym razem hiszpański piłkarz usłyszał zarzut przestępstwa „ze względu na płeć”, a od jakiegoś czasu miał zostać zatrzymany po wydaniu prawomocnego wyroku.

Legenda Realu Sociedad zatrzymana. Javier de Pedro trafił do więzienia „El Diario Vasco” potwierdziło, że 50-latek od kilku tygodni był poszukiwany, a policja otrzymała nakaz zatrzymania go oraz przeszukania jego domu. De Pedro raczej się nie ukrywał i pracował w restauracji, gdzie finalnie udało się go zatrzymać.

San Sebastián wydał nakaz aresztowania byłego piłkarza po tym, jak wydał prawomocny wyrok w jego sprawie. Usłyszał on zarzuty znęcania się nad kobietą. Oprócz tego kolejna poszkodowana przez 50-latka zgłosiła, że w przeszłości została przez niego napadnięta, wskutek czego musiała przejść operację kości łokciowej i promieniowej w ręce. Prawdopodobnie oznacza to więcej kłopotów byłego reprezentanta Hiszpanii.

To z resztą nie pierwszy raz, kiedy musi on stawać przed sądem. Już w 2009 roku sąd ukarał go grzywną w wysokości 1000 za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Rok później został skazany na 51 dni prac społecznych za grożenie swojej dziewczynie „wiadomościami telefonicznymi zawierającymi pogardę seksualną” – pisze Cadena SER. Wówczas otrzymał również zakaz zbliżania się do ofiary. Z kolei w 2018 roku był zamieszany w znęcanie się nad swoją partnerką, ale finalnie zwolniono go z zarzutami.

Javier de Pedro podczas kariery piłkarskiej stał się prawdziwą legendą, dla której zagrał 324 mecze, w których zdobył 52 gole i zaliczył 50 asyst. Boczny pomocnik łącznie zaliczył 304 występy w LaLiga, a do tego 12 w . Z reprezentacją Hiszpanii rywalizował na w 2002 roku, gdzie w drodze do ćwierćfinału zagrał cztery razy i zaliczył trzy asysty.