e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Technologiczne

Niewyjaśnione kuliste obiekty zauważone na terenie Ukrainy

Rosjanie instalują sferyczne obiekty w różnych częściach okupowanych terytoriów Ukrainy. Analitycy militarni są zdezorientowani, nie wiedząc, do czego tak naprawdę one służą. Zdjęcia opublikowane na serwisie Telegram przez ukraińskiego żołnierza specjalizującego się w sprzęcie elektronicznym budzą wiele spekulacji.

Ukraiński żołnierz Serhii Beskrestnov komentując zdjęcia, wyraził swoje zdziwienie obecnością tajemniczych obiektów. Zastanawiał się, czy są to rosyjskie systemy WRE czy może urządzenia rolnicze. „Wydawało mi się, że wiem już wszystko na temat technologii używanej przez wroga, a mimo to jestem totalnie zaskoczony zestawem dziwnych sferycznych obiektów ustawionych w rzędzie” – napisał Beskrestnov.

Według niego Rosja nie rozmieściłaby ważnych instalacji w tak łatwo dostępnych miejscach, więc zastanawia go, o co tak naprawdę chodzi. Wśród komentujących pojawiają się różne teorie na temat przeznaczenia tych obiektów.

Jedna z teorii sugeruje, że są to specjalne urządzenia przeznaczone do walki radioelektronicznej, a ich celem jest wykrywanie i eliminacja ukraińskich dronów czy pocisków. Druga teoria sugeruje, że makiety te mają imitować zaawansowany sprzęt wojskowy, by zmylić przeciwnika. Beskrestnov uważa, że gdyby to były istotne instalacje, zostałyby one szybko zlokalizowane i zniszczone przez ukraińskie siły zbrojne, dlatego raczej nie mają one strategicznego znaczenia.

Podsumowując, tajemnicze obiekty mogą być jedynie makiety mające na celu zmylenie wroga i „zachęcenie” Ukraińców do marnowania broni na nieważne cele. Rosjanie mogą mieć nadzieję, że uda im się oszukać w ten sposób przeciwnika.