e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Technologiczne

Które iPhone’y otrzymają aktualizację do iOS 18?

iOS 18 nadciąga. Nowy system Apple. W trakcie konferencji zaprezentowało nowe systemy operacyjne, które otrzymają telefony, tablety i komputery z rodziny Apple. Dla posiadaczy smartfonów dużą zmianą będzie na pewno wprowadzenie wielu opcji personalizacji. Dzięki iOS 18 zawita wreszcie większa dowolność w rozmieszczaniu ikon na ekranie i nie tylko. Apple wprowadzi także nowe możliwości korzystania z FaceID, choćby w zakresie blokowania dostępu do niektórych aplikacji. Więcej o nowym systemie przeczytacie tutaj.

Który iPhone dostanie iOS 18?

Wiemy już, które telefony Apple otrzymają aktualizację do iOS 18. Całkiem prawdopodobne, że tak. Oto lista telefonów z nowym iOS:

  • Jak widać, nowy system od Apple zawita na wiele urządzeń, a pominięte nie będą nawet zdecydowanie starsze modele, jak SE 2. generacji czy XR, który swój debiut zanotował jeszcze w 2018 roku. Nie oznacza to jednak, że starsze telefony będą korzystać ze wszystkich zapowiedzianych funkcji.

Niestety, niektóre elementy nowego systemu nie będą dostępne dla wszystkich. Ba, jeżeli mowa o hucznie zapowiadanym Apple Intelligence, to dostęp do sztucznej inteligencji zarezerwowany będzie jedynie dla posiadaczy telefonów z chipem A15 Bionic. Oznacza to, że mowa jedynie o modelach iPhone 15 Pro i Pro Max. Pozostali użytkownicy będą jednak mogli cieszyć się personalizacją, lepszymi systemami zabezpieczeń czy poprawą wydajności niektórych elementów systemu.

Najnowszy system operacyjny dla iPhone’ów

Powinien zadebiutować we wrześniu tego roku. To właśnie wtedy producent zaprezentuje także nową serię telefonów oznaczoną numerem 16.