e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Najważniejsze

Łukasz Lipiński, dziennikarz z „Polityki”, nie żyje w wieku 51 lat.

Popularne miejscowości poniosły żałobę po śmierci Łukasza Lipińskiego, zastępcy redaktora naczelnego „Polityki” oraz szefa Polityka.pl – podał we wtorek portal.

Dziennikarz miał 51 lat i rok temu dowiedział się o ciężkiej chorobie, która niestety zakończyła się tragicznie. Informację o śmierci Łukasza Lipińskiego podał właśnie portal „Polityka”.

Wspaniały dziennikarz i redaktor

Lipiński był znany jako dziennikarz o dużej wnikliwości, doskonały redaktor oraz najlepszy szef. Poza pracą był również mężem oraz tatą. Redakcja „Polityki” żegna go z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem, podkreślając, że będzie mu bardzo brakowało.

Przez 15 lat swojej zawodowej drogi Łukasz Lipiński pracował w „Gazecie Wyborczej”, zaczynając w lokalnym oddziale w Gdańsku, a kończąc na stanowisku szefa działu zagranicznego. Po odejściu z tej redakcji skoncentrował się na serwisie analitycznym Polityka Insight, który sam tworzył od podstaw i gdzie przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora do spraw analiz.

Redaktor naczelny Polityka.pl

W 2018 roku Lipiński został redaktorem naczelnym Polityka.pl, serwisu internetowego tygodnika „Polityka”. Przeprowadził serwis przez wiele istotnych zmian, które były niezbędne w sytuacji, gdy wartościowe dziennikarstwo musiało dostosować się do modelu subskrypcyjnego w sieci.

Ponadto Łukasz Lipiński komentował bieżące wydarzenia nie tylko na łamach portalu, ale także w różnych innych mediach. Prowadził również podcast „Temat tygodnia”, w którym poruszał ważne tematy.

Choć zmagał się z chorobą, to nigdy się nie poddawał. Żył pełnią życia, podróżował, pracował i planował. Jego determinacja była ogromna, zawsze dążąc do realizacji kolejnych celów. Lipiński był inspiracją dla wielu osób w swoim otoczeniu.