e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Najważniejsze

Zasadzka Hamasu w Gazie: Minister odpowiada na śmierć ośmiu izraelskich żołnierzy

Ośmiu izraelskich żołnierzy zginęło w wyniku eksplozji w południowej Strefie Gazy – przekazały Siły Obronne, cytowane przez. Jak podaje amerykańska stacja, do zdarzenia miało dojść w sobotę 15 czerwca około godziny 5:15 czasu lokalnego (4:15 czasu) podczas „operacji wymierzonej w 'infrastrukturę terrorystyczną’ w północno-zachodniej części Tal al-Sultan”.

Ośmiu izraelskich żołnierzy zginęło w Strefie Gazy. Wpadli w zasadzkę Hamasu Kiedy doszło do eksplozji, żołnierze poruszali się pojazdem opancerzonym. – Na ten moment wiemy, że wybuch spowodowała bomba boczna. W pojeździe znajdowały się także materiały wybuchowe. Nie wykluczamy, że eksplozja mogła być też spowodowana zapłonem materiałów wybuchowych w pojeździe. To nie powinno się zdarzyć. Sprawa zostanie zbadana – przekazał przedstawiciel Sił Obronnych Izraela.

Wojskowe skrzydło

, ogłosiło, że „przeprowadziło złożoną zasadzkę na pojazdy wroga” w Tal al-Sultan. Bojownicy przekazali, że zaatakowali pojazd wojskowy, który następnie stanął w płomieniach. Cała załoga zginęła. Następnie, kiedy na miejsce przybyły izraelskie oddziały ratunkowe, uderzyli także w ich pojazd, zabijając kolejnych żołnierzy.