e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Sportowe

Wypowiedź Piszczka po powrocie do BVB: Wyrazy wdzięczności dla istotnej postaci

Łukasz Piszczek będzie głównym trenerem Borussii Dortmund od kolejnych rozgrywek. W sezonie 2023/2024 był asystentem Edina Terzicia, który doprowadził zespół do ostatniego finału.

„Nie mogę się doczekać nowego zespołu i codziennej wymiany zdań z trzema specjalistami, których niezwykle cenię zarówno osobiście, jak i merytorycznie. Łukasz był moim pierwszym wyborem, gdy stało się jasne, że Sven opuści zespół” – przekazał cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Łukasz Piszczek wyraził radość z powrotu do byłego klubu, dziękując za zaufanie. Zaraz po oficjalnym komunikacie przekazał kilka słów na ten temat we wpisie na portalu X. „Bardzo się cieszę, że wracam do Borussii Dortmund, tym razem w roli asystenta trenera. Dziękuję za zaufanie Nuriemu Sahinowi” – napisał były reprezentant Polski.

Wspólne czasy w Borussii Dortmund

Łukasz Piszczek i Nuri Sahin dobrze się znają. Obaj panowie grali wspólnie w Borussii Dortmund w latach 2010-2011 i 2013-2018. Sahin uchodził za jednego z najbardziej utalentowanych pomocników i latem 2011 roku trafił do . Po trzech latach przeniósł się do innego klubu, by po pewnym czasie powrócić do Dortmunder.

Legenda Borussii Dortmund

Łukasz Piszczek jest uważany za legendę Borussii Dortmund, dla której grał w latach 2010-2021. W tym czasie rozegrał 382 spotkania, zdobywając 19 bramek i notując 64 asysty. Z Borussią Piszczek zdobył dwa mistrzostwa Niemiec, trzy Puchary Niemiec oraz trzy Superpuchary Niemiec.

  1. W Ligi Mistrzów
  2. W sezonie 2012/2013
  3. BVB przegrała z Bayernem Monachium 1:2