e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Polityczne

Niezwykły sojusz: przedstawiciele PiS i Razem planują wspólną inicjatywę

Powstaje ruch inicjowany przez Paulinę Matysiak i Marcina Horałę, którzy postanowili połączyć siły pomimo różnych przekonań politycznych. Matysiak jest feministką z lewicy, Horała zaś konserwatystą z prawicy. Podkreślają, że choć przychodzą z dwóch skrajnie różnych stron sceny politycznej, to jednak znaleźli wspólny mianownik w postaci projektów służących rozwojowi Polski.

Politycy zauważają, że rozwój kraju nie powinien być kwestią podziału na partie czy ideologie, lecz wspólnym celem wszystkich obywateli. Dlatego zapowiadają, że ich ruch będzie się zajmował sprawami kluczowymi dla Polski, takimi jak Centralny Port Komunikacyjny, energetyka jądrowa, porty czy bezpieczeństwo.

Pod hasłem „Tak dla Rozwoju” posłanka Nowej Lewicy komentuje, że ostatnie miesiące udowodniły sens istnienia presji społecznej oraz ruchów wspierających rozwój Polski. W związku z tym Matysiak i Horała zapewniają, że zamierzają kontynuować swoją pracę na rzecz kraju i zachęcają innych do dołączenia do ich inicjatywy.

Krytyka współpracy Matysiak i Horały dociera ze strony polityków z koalicji rządzącej. Opozycja z ironią zauważa, że ci sami politycy, którzy twierdzą, iż współpraca z Nową Lewicą jest niemożliwa, nie widzą problemu w tym, aby współdziałać z przedstawicielami PiS. To wywołało kontrowersje i komentarze ze strony innych ugrupowań politycznych.