e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Najważniejsze

Spider-Noir: Wybrany aktor do istotnej roli w nadchodzącym serialu platformy Amazon

Prace nad zapowiedzianym niedawno serialem aktorskim Spider-Noir wyraźnie nabierają rozpędu. Już od pewnego czasu wiemy, że główną rolę w tej produkcji odcinkowej będzie dzierżył Nicolas Cage. Teraz dołączył do niego także komik/aktor Lamorne Morris ( Fargo ).

Jak przekazał serwis Deadline , Morris wcieli się w nieugiętego dziennikarza, Robbiego Robertsona. Akcja serialu Spider-Noir ma zostać osadzona w Nowym Jorku, latach 30-tych ubiegłego wieku. W centrum wydarzeń nie znajdzie się jednak Peter Parker. Tytułowego herosa odegra Nicolas Cage, który wcielił się w Spider-Mana Noir w filmie animowanym Spider-Man Uniwersum .

Reżyserią dwóch pierwszych odcinków serialu zajmie się Harry Bradbeer (Fleabag, Killing Eve). Oren Uziel (The Lost City, 22 Jump Street) i Steve Lightfoot (Marvel’s The Punisher, Shantaram) to producenci wykonawczy i showrunnerzy. W prace zaangażowani są także Phil Lord i Christopher Miller, którym zawdzięczamy film animowany Spider-Man Uniwersum .

W komiksach Spider-Man Noir stanowi część uniwersum Marvel Noir. Za jego powstanie odpowiadają David Hine, Fabrice Sapolsky, Carmine Di Giandomenico i Marko Djurdjevic. Postać ta zadebiutowała w komiksie Spider-Man: Noir #1 z 2009 roku. Na przestrzeni ostatnich lat Spider-Man Noir pojawił się w różnych produkcjach, nie tylko wspomnianym filmie animowanym. Mogliśmy go ujrzeć także w grze Spider-Man: Shattered Dimensions i serialu animowanym od Disney XD, Ultimate Spider-Man.

Data premiery serialu Spider-Noir pozostaje nieznana. Za jakość i rzetelność powyższej treści ręczy Wojtini.