e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Technologiczne

Spektakularne i tajemnicze lądowanie najnowszego samolotu USA

To najbardziej znany na świecie samolot szpiegowski, który pomimo swojej sławy wciąż skrywa wiele tajemnic. Rozpala on wyobraźnię fanów lotnictwa swoimi niezwykłymi możliwościami. Niewątpliwie jedną z nich jest bardzo trudny w wykonaniu manewr lądowania. Spełza on sen z powiek nawet najlepszych amerykańskich pilotów.

Samolot U-2 swoją rozgłos zyskał ze względu na fakt, że w związku z trwającą wojną w Ukrainie, agencje wywiadowcze USA wysyłają go na misje szpiegowskie, które mają za zadanie nie tylko dostarczyć cenne informacje o aktywności Rosjan, ale również jak najbardziej możliwe chronić mieszkańców UE. Co ciekawe, samolot U-2 niedawno pojawił się nad Danią.

Ma być to efektem jak najbardziej możliwe obniżenia masy samolotu, by mógł wzbić się jak najwyżej i jak najdłużej móc realizować misje nad terytorium wroga.

W tym celu, na końcówkach skrzydeł zainstalowano specjalne odbojniki, które pozwalają ustabilizować maszynę na pasie startowym i jednocześnie ochronić przed uszkodzeniem rozległe skrzydła.

Pomimo tego, samolot często po lądowaniach trafia do serwisu, gdzie przechodzi naprawy.

U-2 Dragon Lady bardzo . Pomimo faktu, że żyjemy w erze satelitów i dronów, jednak nie zrezygnował z tej maszyny. U-2 zostały zmodernizowane, by wciąż wykonywać swoją pracę na najwyższym poziomie.

U-2 został zaprojektowany i zbudowany właśnie do realizacji takich zadań. Maszyna bez problemu nad powierzchnią Ziemi, a na jej pokładzie znajdują się dziesiątki kamer i czujników wyspecjalizowanych w obserwacjach najróżniejszych obiektów, nie tylko latających, ale również tych budowanych na powierzchni.

U-2 Dragon Lady może wzbić się na wysokość 27 km. Maszyna może operować w każdych warunkach pogodowych, zarówno w dzień jak i w nocy, oferujący dwa miejsca dla pilotów. Dzięki układowi zbliżonemu do szybowca, może wznieść się na dużą wysokość i utrzymywać się przez długi czas w powietrzu. Wszystkie ujęcia z kamer wykonane w trakcie lotu mogą być w trybie rzeczywistym przesyłane do centrum dowodzenia.

Budowa i testy nowego samolotu szpiegowskiego na miarę XXI wieku mają odbywać się w słynnej na całym świecie, tajnej bazie wojskowej o nazwie Area 51 w Nevadzie. Następca U-2 powstaje z myślą o szpiegowaniu terytoriów Rosji i Chin.

Co ciekawe, tuż przed …, CIA wysłało w jego kierunku jeden z samolotów szpiegowskich U-2 Dragon Lady. W sieci pojawiło się później selfie wykonane przez jedną z kamer, znajdującą się w amerykańskim samolocie, na którym widoczny jest również chiński wynalazek.