e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Najważniejsze

Maksymilian F. pod obserwacją psychiatryczną z podejrzeniem zabójstwa dwóch policjantów.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu zdecydował o skierowaniu podejrzanego na obserwację sądowo-psychiatryczną, a taką decyzję sąd podejmuje w sytuacji, kiedy powołani w sprawie biegli psychiatrzy — to są zazwyczaj dwie osoby — nie są w oparciu o takie jednorazowe badanie podejrzanego ocenić stan jego zdolności kierowania postępowaniem w chwili czynu — powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratora Generalnego prok. Anna Adamiak.

Jak podkreśliła prok. Anna Adamiak, obserwacja będzie trwała cztery tygodnie, jednakże na wniosek lekarzy może zostać przedłużona do ośmiu tygodni. Nie wiadomo jeszcze, kiedy F. trafi na obserwację. Decyzja nie jest prawomocna, przysługuje mu zażalenie. — To jest czynność procesowa przeprowadzana w postępowaniu. Po zakończeniu obserwacji mężczyzna wróci do aresztu — powiedziała prok. Anna Adamiak.

Sprawa Maksymiliana F. W sprawie Maksymiliana F. trwa postępowanie przygotowawcze. Po obserwacji psychiatrycznej prokuratura będzie podejmowała kolejne decyzje. Nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie gotowy akt oskarżenia.

Maksymilian F. był poszukiwany listem gończym, miał odbyć karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo. W piątek 1 grudnia 2023 roku został zatrzymany przez patrol policji. Funkcjonariusze z komisariatu Wrocław Fabryczna przewozili go celem osadzenia w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w komisariacie Wrocław Krzyki.

Gdy ok. godz. 22.40 radiowóz był na ul. Sudeckiej, F. zastrzelił obu policjantów w głowę z pistoletu, który wcześniej zdołał ukryć. Został zatrzymany następnego dnia rano po obławie. Mężczyźnie grozi dożywocie.