e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Ekonomiczne

Bazary 2.0: Rząd promuje dostawę warzyw prosto od rolnika pod drzwi

Pomysł wprowadzenia „programu budowy ” padł podczas konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej we wrześniu zeszłego roku w trakcie prezentacji „100 konkretów”. Uruchomienie „programu budowy ” w Tarnowie zapowiedział lider AGROunii, startujący do Sejmu z listy KO.

„Mamy McDonald’s, gdzie można robić zakupy przez aplikację. Można? Można to zrobić” – zapowiadał Michał Kołodziejczak w ubiegłym roku. „programy budowy ” w postaci nowoczesnych hybrydowych bazarów, gdzie każdy z was będzie mógł zrobić zakupy za pomocą nowoczesnej aplikacji” – dodawał szef Agrounii.

„Programy budowy ” nie zostały odłożone na półkę i jak się okazuje, . Odpowiadając na pytania zawarte w interpelacji w tej sprawie złożonej przez posła PiS Daniela Milewskiego, – teraz już jako wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Jak podały wiadomości handlowe.pl, według wiceszefa resortu celem programu nowoczesnych targowisk jest przy jednoczesnym skróceniu łańcucha dostaw. Rząd chciałby osiągnąć ten cel poprzez „Funkcjonowanie jednej rozwiniętej aplikacji na telefon, z możliwością lokalizacji sprzedawców” – wyjaśnił Kołodziejczak.

Kołodziejczak zwraca uwagę, że solidne fundamenty pod uruchomienie takiej aplikacji w naszym kraju już są. To właśnie na tych platformach rolnicy już teraz mogą wystawić swoje produkty na sprzedaż, a także oferować inne usługi. Ministerstwu marzy się jednak, żeby skonsolidować taką przestrzeń.

„Obecnie istniejące platformy sprzedażowe są w kierunku synergii ich oddziaływania oraz dalszego ich rozwoju” – dodał wiceszef resortu rolnictwa i rozwoju wsi w odpowiedzi na interpelację.