e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Najważniejsze

Konflikt na peronie stacji metra. Nietrzeźwy mężczyzna próbował spchnąć nastolatka na tory [MATERIAŁ WIDEO]

Kiedyś na peronie drugiej stacji metra na Dworcu Wileńskim doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Jak relacjonowała komisarka Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji VI, jeden z mężczyzn, uznawany za starszego i silniejszego, był agresywny wobec młodszego mężczyzny i popychał go w stronę krawędzi peronu oraz torowiska.

W tym samym czasie policjant ze stołecznego Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości był w drodze na służbę. Gdy usłyszał krzyki świadków ataku, niezwłocznie zareagował i obezwładnił agresora. Niedługo później na miejscu interweniował również patrol policji, który wysłuchał świadków zdarzenia.

Według relacji świadków, pijany mężczyzna nie tylko zachowywał się agresywnie wobec innych pasażerów, ale także zaatakował młodego chłopaka, ponieważ odmówił on udostępnienia mu słuchawek. Potem mężczyzna został zatrzymany przez policję.

W wyniku badania alkoholowego stwierdzono, że 47-letni mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został on przewieziony do izby zatrzymań w północnopraskiej komendzie.

Po przesłuchaniu i zebraniu niezbędnych materiałów, 47-latkowi przedstawiono zarzut narazenia 17-latka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, co grozi mu karą do trzech lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.