e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Technologiczne

Czeski przewoźnik planuje tanie bilety kolejowe w Polsce – możliwość podróżowania po kraju

Jednym z ciekawszych wydarzeń na polskim rynku kolejowym jest planowany start nowego przewoźnika – czeskiego Gepard Express. Informacje na temat tej inicjatywy można było przeczytać w „Rzeczpospolitej”, a później potwierdzono je w Urzędzie Transportu Kolejowego.

Nowy gracz na rynku, jakim jest czeski Gepard Express, chce rozpocząć działalność w Polsce i już złożył wniosek o zgodę na oferowanie usług przewozowych. Docelowo firma ta może zaoferować aż pięć połączeń międzynarodowych przebiegających przez teren Polski.

Warto zauważyć, że wejście nowego przedsiębiorstwa na rynek zawsze niesie za sobą zwiększoną konkurencję, co może przynieść korzyści pasażerom. Wstępne analizy wskazują, że obecni przewoźnicy nie powinni obawiać się nowego konkurenta i są przygotowani na walkę o klientów.

Historia pokazuje, że zwiększona konkurencja na rynku kolejowym może skutkować spadkiem cen biletów. Przykładem może być sytuacja w Austrii, gdzie pojawienie się nowych przewoźników spowodowało obniżenie cen biletów o około 20 procent.

Częścią planów czeskiego Gepard Express jest również możliwość zatrzymywania się na stacjach kolejowych w Polsce. Niemniej jednak, szczegóły dotyczące oferty pozostają na razie tajemnicą.

Pomimo tego, że informacje na temat nowych połączeń i ewentualnych przystanków nie są jeszcze ujawnione, fakt sam w sobie budzi zainteresowanie oraz optymizm względem ewentualnych korzyści płynących z konkurencji na rynku kolejowym w Polsce.