e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Polityczne

CBA przeprowadziło obławę na dwa resorty. „Zabezpieczane są dokumenty i nośniki”

Akcja CBA w dwóch ministerstwach Dobrzyński przekazał, że postanowienie o przeszukaniu i zatrzymaniu rzeczy zostało wydane przez prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. „Zabezpieczane są dokumenty i nośniki danych do śledztwa w sprawie osiągnięcia korzyści majątkowej, przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków oraz działania na szkodę interesu publicznego przez funkcjonariuszy publicznych w ramach prowadzonej procedury przetargowej” – dodał rzecznik.

O nieprawidłowościach w resorcie sportu prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś. Organ przeprowadził w ministerstwie kontrolę i złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przy rozdzielaniu dotacji w ramach ministerialnego programu Sport dla Wszystkich.

Kontrola NIK w resorcie sportu. W piśmie wskazano m.in. na „daleko idące wątpliwości proceduralne” związane z oceną wniosków oraz „nierzetelny i arbitralny” sposób wyłaniania konkretnych podmiotów. Prezes NIK ocenił, że „nieprawidłowości w przyznawaniu przez resort środków w ramach konkursu »Sport dla wszystkich« są skandaliczne i winni tego stanu powinni ponieść konsekwencje”. Poinformował również, że zawiadomienie dotyczyło byłego ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka, który zgodnie z ustaleniami organu podzielił ministerialny program na dwa nabory.