e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Sportowe

Otrzymał powołanie od Probierza, lecz niespodziewanie odchodzi z Ekstraklasy! Oficjalne potwierdzenie

W wrześniu 2023 roku Oliwier Zych przeniósł do Puszczy Niepołomice z Aston Villi w ramach wypożyczenia do końca sezonu. Pod nieobecność kontuzjowanego Kewina Komara, 19-latek wygrał rywalizację o miejsce między słupkami z Krzysztofem Wróblewskim i stał się pierwszym bramkarzem.

Kiedy Komar wrócił do zdrowia, Zych nie oddał pola. W minionych rozgrywkach Zych łącznie rozegrał 26 meczów w barwach Puszczy. Wpuścił w nich 35 goli, notując sześć czystych kont.

Dobra dyspozycja młodzieżowego reprezentanta Polski sprawiła, że znalazł on uznanie w oczach selekcjonera pierwszej kadry, Michała Probierza. Na czerwcowym zgrupowaniu Zych miał wspomagać kadrę w trakcie treningów i zbierać doświadczenie w roli czwartego bramkarza.

Ostatecznie z powodu kontuzji nie wziął udziału w zgrupowaniu. Zastąpił go Mateusz Kochalski ze Stali Mielec.

Umowa Zycha z Puszczą obowiązuje do końca czerwca 2024 roku i nie zawiera opcji transferu definitywnego. W związku z tym kibice zastanawiali się, co będzie z przyszłością zawodnika.

W środę 12 czerwca Puszcza poinformowała, że Zych opuści klub. – Oliwier Zych żegna się z Puszczą Niepołomice. Zawodnik końcem czerwca wraca do Aston Villi – czytamy w oficjalnym komunikacie. – „Oli” dziękujemy za wszystko! Życzymy Ci powodzenia w dalszej karierze i trzymamy kciuki! – dodano.

Jakiś czas temu Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl przekazał, że istnieje możliwość, aby Zych pozostał w klubie z Birmingham jako trzeci bramkarz. Aston Villa zakończyła miniony sezon na 4. miejscu, co oznacza, że w kampanii 2024/2025 zagra w Lidze Mistrzów.

Zych przeniósł się do Aston Villi w sierpniu 2020 roku z Zagłębia Lubin. Od tamtej pory przechodził kolejne szczeble klubowej młodzieżówki, aż doszedł do zespołu seniorów. W pierwszym zespole jeszcze nie zadebiutował.

Aktualnie portal „Transfermarkt” wycenia 19-latka na 800 tysięcy euro.