e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Technologiczne

Allegro wprowadza istotne zmiany dotyczące podróbek

Chcąc kupić dany produkt z pewnością nie raz spotkaliście się z ofertami, gdzie sprzedawane były podróbki, prawda? Ten sam wygląd, ale znacznie niższa cena, która kusi. Coż, jest to spory problem, który dotyczy również popularnych platform sprzedażowych.

Allegro ukroi sprzedawanie podróbek. Allegro w końcu na dobre zajął się tym problemem i wkróce powinno to sprawić, że. Na ograniczenie wpłyną nowe zasady, które zostaną wprowadzone w życie na początku września. Popularna platforma wprowadzi zmiany, które obejmą produkty chronionych marek.

Sprzedawcy mający konta firmowe będą musieli się z nimi zapoznać i następnie zaakceptować. W tym celu będzie wymagana zgoda związana ze zaznajomieniem się z tzw. „Programem Ochrony Marek”. W przeciwnym wypadku Allegro może wyciągnąć konsekwencje. Te mogą być dla sprzedawców bardzo dotkliwe.

W wybranych przypadkach gigant może zablokować konto sprzedawcy, a ich wznowienie nie będzie możliwe. Podobnie będzie w przypadku próby wystawienia nowych ofert. Zmiany obejmą również sprzedawców pochodzących spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. To sprawi, że zostanie ograniczone sprzedawanie podróbek na przykład pochodzących z Chin.

Zmiany na Allegro obejmą także zwykłych sprzedawców. Program Ochrony Marek będzie miał także konsekwencje dla zwykłych sprzedawców, którzy nie mają kont firmowych. Ci pierwsi za jakiś czas nie będą mogli umieszczać ofert z produktami tych marek w platformie. Stanie się to możliwe.

Wspomniane. Co ważne Allegro przewidziało również kary finansowe. Sprzedawcy łamiący wprowadzone zasady będą musieli zapłacić, a taka grzywna będzie mogła być nałożona dwukrotnie.

Lista chronionych marek jest bardzo długa i obejmuje różne kategorie. Znajdują się na niej m.in., czy Thermomix. Allegro wierzy, że tego typu działania zniechęcą do sprzedawania podróbek i wpłynie to na większą satysfakcję z zakupów wśród klientów.