e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Ekonomiczne

W szokującym tempie wzrosły ceny noclegów w Poznaniu. Nocleg w centrum teraz kosztuje nawet 23 000 zł dziennie!

Ceny noclegów w Poznaniu w połowie czerwca mogły więcej niż zaskakiwać. Niektóre apartamenty kosztowały blisko 23 tys. zł, a nawet zwykły hostel wart był nie kilkadziesiąt, a kilkaset złotych. Poznań jest jednym z częściej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce. To powoduje, że także dostępność miejsc noclegowych jest duża i zwykle.

Jak to możliwe, że ceny niemal z dnia na dzień wzrosły o kilkaset procent? O rekordowej kwocie najmu krótkoterminowego informował „Fakt”. Dziennik zauważa, że „w apartamentach na os. Śmiałego w Poznaniu”. Chodzi o pokój o powierzchni 22 m2 z balkonem i widokiem na miasto. Cena dotyczyła najmu pokoju na weekend w dniach 15-16 czerwca i zawierała już zniżki portalu bookingowego. Ciekawostka polega na tym, że noclegu w tym miejscu już w obecnym tygodniu.

Imprezy sportowej, koncerty i lokalne festiwale – to wydarzenia, które odbyły się w Poznaniu niemal jednocześnie 15 i 16 czerwca w Poznaniu. Puchar Świata w Wioślarstwie, dwa koncerty Dawida Podsiadło (ok. 55 tys. osób) i Festiwal Fantastyki Pyrkon (ok. 50 tys. osób). Łącznie – głównie przyjezdnych. To powoduje, że oferta z os. Śmiałego nie była wyjątkiem. Dostępne były oczywiście oferty dużo tańsze, jednak nadal za noc.

Poznań to tylko jeden z przykładów chwilowych wahań cen najmu krótkoterminowego. Właściciele lokali dobrze wiedzą, że turyści w pewnych sytuacjach przyjadą tak czy inaczej. Coraz częściej zdarza się, że. Także na poziomie UE nad przepisami wprowadzającymi rejestr wynajmujących oraz nadzór nad portalami bookingowymi.