e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Sportowe

Skład reprezentacji Polski na mecz z Francją zaskakuje. Zmiany są widoczne

„Ja nic nie wiem – śmiał się Michał Probierz, którego w niedzielę wieczorem spotkaliśmy w hotelowym lobby. – Tylko nic im nie mów – selekcjoner dalej żartował, gdy po chwili zobaczył, że rozmawiamy trenerem bramkarzy Andrzejem Dawidziukiem” – przed ostatnim meczem fazy grupowej z Francją.

Tak polska zagra w meczu z Francją Dziennikarze Sport.pl prognozowali też skład kadry. „Powinien wyglądać tak: Łukasz Skorupski – Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz (Sebastian Walukiewicz), – Przemysław Frankowski, Bartosz Ślisz, (Sebastian Szymański), Kacper Urbański, Nicola Zalewski – Robert Lewandowski” – czytaliśmy rano. Praktycznie idealnie przewidzieli skład Biało-Czerwonych. Z jednym wyjątkiem – w składzie jednak nie ma Bartosza Ślisza.

W porównaniu do spotkania Polaków z Austrią, trener Michał Probierz zrobił aż pięć zmian w składzie. W „11” są Skorupski, Moder, Urbański, Szymański i Lewandowski, a nie ma: Szczęsnego, Piotrowskiego, Ślisza, i Piątka. Polacy nie mają już szans na wyjście z grupy. Nawet zwycięstwo z Francją nim – oprócz godnego pożegnania z turniejem – im nie da.

Tymczasem nasi rywale walczą o zwycięstwo w grupie. Mają tyle samo punktów (cztery), co Holendrzy, którzy zmierzą się z Austrią (wtorek, godz. 18). Początek spotkania Polska – Francja we wtorek o 18. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. We wtorek odbędą się jeszcze dwa spotkania Euro w grupie C: Anglia – Szkocja oraz Dania – Serbia (oba godz. 21).

Skład reprezentacji Polski na mecz z Francją:

  1. Łukasz Skorupski – Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior – Jakub Moder – Przemysław Frankowski, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski – Kacper Urbański, Robert Lewandowski.

Skład Francji:

  1. Maignan – Saliba, Upamecano, Hernandez – Rabiot, Kante, Tchouameni – Dembele, Mbappe, Barcola.