e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Sportowe

Koniec w Realu Madryt. Legenda zdecydowała odejść

Nacho Fernandez jest wychowankiem Realu Madryt. W pierwszym zespole zadebiutował w 2011 roku pod wodzą Jose Mourinho. Od tego momentu rozegrał łącznie 364 mecze, w których strzelił 16 goli i zaliczył dziesięć asyst. Ze stołecznym klubem sięgnął między innymi sześciokrotnie po Ligę Mistrzów i cztery razy po mistrzostwo Hiszpanii. W ubiegłym sezonie rozegrał 45 mecze we wszystkich rozgrywkach i pełnił rolę kapitana.

Oficjalnie: Nacho Fernandez opuszcza Real Madryt. Od pewnego czasu pewne było, że Hiszpan po 23 latach opuści klub. We wtorek klub z Madrytu oficjalnie poinformował o rozstaniu z Nacho i zadedykował mu specjalne wideo, które przedstawia najważniejsze momenty jego kariery. – Odkąd jako dziecko przybył do naszej akademii, Nacho zawsze był dla wszystkich przykładem i zyskał miłość, uznanie i podziw wszystkich fanów Realu Madryt. Real jest i zawsze będzie jego domem – powiedział Florentino Perez. – Chciałbym, abyście zapamiętali mnie jako młodego zawodnika, który dał wszystko swojemu klubowi – dodał Nacho Fernandez.

Wiemy już również, gdzie trafi Hiszpan. W grę miały wchodzić przenosiny do między innymi amerykańskiej MLS. Ostatecznie padło na inny kierunek. Nacho Fernandez ma podpisać z tym klubem umowę do 2026 roku. Nowy zespół, do którego trafi Nacho, w minionym sezonie występował na drugim poziomie rozgrywkowym w Arabii. Zajął pierwsze miejsce w tabeli i w kolejnym będzie beniaminkiem Saudi Pro League.

Aktualnie Nacho gra na mistrzostwach Europy wraz z reprezentacją Hiszpanii. Jego drużyna ma za sobą świetną fazę grupową.