e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Najważniejsze

Rosyjska reakcja na rezultaty wyborów: Miedwiediew grozi, że czas na zmiany

Wzrok wielu krajów na świecie jest skierowany na wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Bowiem to właśnie one zadecydują o przyszłości wspólnoty i podejmowanych przez nią decyzjach.

Rosja komentuje wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Głos w sprawie zabrali również rosyjscy politycy, którzy zwrócili uwagę na wyniki prawicowych partii. Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla, stwierdził, że „widać gołym okiem – Najwyraźniej większość [w Parlamencie Europejskim] będzie proeuropejska i proukraińska” i zauważył dynamikę wzrostu popularności partii prawicowych.

  • Tę dynamikę widać gołym okiem – powiedział w poniedziałek Dmitrij Pieskow podczas konferencji prasowej relacjonowanej przez .
  • Na razie proeuropejscy przywódcy zachowują wiodącą pozycję, ale z czasem najwyraźniej partie prawicowe zaczną deptać im po piętach – dodał polityk.

Dmitrij Pieskow został zapytany również o decyzję prezydenta Francji Emmanuela Macrona, w związku ze zwycięstwem skrajnie prawicowego Zjednoczenia Narodowego. Rzecznik Kremla podkreślił, że „to wewnętrzna sprawa Francji” i Rosja nie wtrąca się w sprawy innych krajów.

Widzieliście wyniki wyborców? Czas przejść na śmietnik historii

W sprawie wyników w wyborach do Parlamentu Europejskiego wypowiedział się również Dmitrij Miedwiediew. Polityk zwrócił uwagę na zwycięstwa prawicowych partii we Francji i w Niemczech, krytykując nieudolną politykę oraz idiotyczną politykę gospodarczą i migracyjną. Miedwiediew oznajmił, że „czas przejść na emeryturę, na śmietnik historii”.