e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Najważniejsze

Radosław Sikorski zaskakuje swoimi słowami o ewentualnym starcie w wyborach prezydenckich: „Chętnie przyjąłbym wyzwanie”

Sikorski o możliwym starciu z Kaczyńskim

Zapytany o ewentualne kandydowanie w przyszłych wyborach prezydenckich w Polsce, Sikorski przyznał, że chętnie zmierzyłby się z Jarosławem Kaczyńskim, jeśli ten zdecydowałby się na ponowne kandydowanie.

„Wie pan, gdyby Kaczyński znowu kandydował, to chętnie bym się z nim zmierzył, powiem szczerze. I spowodował, że jeszcze raz przegrał” — powiedział Sikorski.

Jednak na pytanie, czy jego chęci byłyby mniejsze, gdyby Kaczyński nie kandydował, Sikorski odpowiedział, że „matka partia zadecyduje”.

Sikorski komentuje wydarzenia na granicy

W trakcie wywiadu Sikorski skomentował również niedawne słowa Jarosława Kaczyńskiego dotyczące incydentu na granicy polsko-niemieckiej, gdzie rodzina migrantów została niezgodnie z procedurami przerzucona na teren Polski przez niemiecką policję.

Sikorski stwierdził, że Kaczyński „jak zwykle szczuje i zmyśla”, dodając, że niemiecka policja popełniła błąd, za który niemiecki minister spraw wewnętrznych przeprosił polskiego ministra.

Minister Sikorski odniósł się również do tragicznej śmierci polskiego żołnierza na granicy polsko-białoruskiej, podkreślając, że sytuacja na granicy jest kontrolowana przez rosyjskie i białoruskie służby. Zaznaczył, że Polska podejmie decyzje dotyczące granicy po przeanalizowaniu ich skutków, tak aby prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko poczuł ich konsekwencje.

Radosław Sikorski o migrantach

„Proszę sobie wyobrazić, co Kaczyński by mówił, gdyby na naszą stronę z Niemiec byli podrzucani czy przechodzili nie jedna, czy dwie rodziny, tylko tysiące. Tak jak to się dzieje ze Wschodu na Zachód w tej chwili” — dodał.