e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Światowe

Pożar na rosyjskim gazociągu – płomienie sięgają kilkudziesięciu metrów

W obwodzie saratowskim na południu Rosji doszło do rozszczelnienia i pożaru gazociągu – poinformował w swoim kanale Telegram gubernator obwodu Roman Busargin. Jak podkreślono w komunikacie, wstępne informacje wskazują, że przyczyną incydentu mogły być anomalie pogodowe, a konkretnie wyjątkowo wysoka temperatura.

Obecnie na miejscu zdarzenia pracują służby ratunkowe we współpracy ze specjalistami. Gazociąg został zamknięty, aby zapobiec dalszym zagrożeniom. Gubernator podkreślił, że „specjaliści pracują na miejscu i w najbliższym czasie pożar zostanie zlikwidowany”.

Saratów. Pożar gazociągu w Rosji

Źródło w służbach ratunkowych obwodu saratowskiego poinformowało, że incydent miał miejsce na głównym gazociągu. „Przyczyna wciąż nie jest jasna” – powiedział rozmówca agencji Interfax. Później gubernator dodał, że „w tej chwili pożar został zlokalizowany i trwa wypalanie resztek gazu z rurociągu, po czym ogień zostanie całkowicie ugaszony”. Dodał również, że do likwidacji awarii zaangażowane zostały wszystkie służby ratunkowe.

Według informacji przekazanych przez prasową służbę regionalnego oddziału Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (MChS)

„15 czerwca o godzinie 16:00 otrzymano zgłoszenie o pożarze gazociągu w miejscowości Storozhewka, w rejonie Tatiszczewskim. Po przybyciu pierwszego oddziału straży pożarnej odnotowano płomień wysokości 5 metrów”. Agencja NEXTA donosi, ze płomienie osiągnęły wysokość kilkudziesięciu metrów. Przedstawiciele MChS potwierdzili, że gazociąg został zamknięty, a na miejscu pracują trzy jednostki straży pożarnej z Rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, w sumie 15 strażaków. Nie odnotowano ofiar.

Przyczyna incydentu jest nadal badana. Choć wstępne doniesienia wskazują na możliwość, że przyczyną awarii mogły być ekstremalne warunki pogodowe, śledztwo w tej sprawie jest nadal w toku. Wysokie temperatury mogą wpływać na infrastrukturę gazociągów, prowadząc do ich uszkodzenia. Władze lokalne podkreślają, że dołożą wszelkich starań, aby dokładnie wyjaśnić przyczyny tego incydentu i zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości.