e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Najważniejsze

Niespodziewany telefon ze strony Andrzeja Dudy podczas programu na żywo. Czy pan poseł był zaskoczony?

Na początku programu doszło do zabawnej sytuacji, gdyż Andrzej Duda myślał, że rozmawia ze współpracownikiem posła. Pan poseł Marek nie mówił, że zadzwonię? Tak się z nim umówiłem wczoraj — powiedział. Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że pan minister Kosiniak-Kamysz jest przyzwoitym młodym człowiekiem. Myśmy w Krakowie do tego samego liceum chodzili — podkreślił.

Prezydent Andrzej Duda był pytany także o kwestie swojego bezpieczeństwa. Prezydent stwierdził, że ufa ochronie i swoim współpracownikom. Udaremnili kilka takich trudnych sytuacji przeciwko mnie — podkreślił.

Dzień dobry, pan prezydent? — dopytuje poseł Marek Jakubiak. Kiedy słyszy odpowiedź twierdzącą, wita jeszcze raz swojego gościa. Andrzej Duda początkowo nie jest pewny, czy rozmawia z posłem. — Pan poseł Marek nie mówił, że zadzwonię? Tak się z nim umówiłem wczoraj — mówi.

Tak żeśmy się umówili, to prawda, ale chciałem zrobić wielką niespodziankę widzom — odpowiada Marek Jakubiak i wyjaśnia, że występuje opóźnienie w transmisji. — Myślałem, że ktoś, kto panu pomaga, odebrał. (…) Jakoś po głosie nie poznałem, słyszałem, że tutaj z kimś pan rozmawia na antenie i myślałem, że to niemożliwe, żeby pan odebrał — wyjaśnia swoją omyłkę Andrzej Duda.

W piątkowym programie „Nocne Polaków Rozmowy” prezydent przyznał, że „miał trudny dzień”, ale odbył „konstruktywne i dobre spotkanie” z nowym prezydentem Słowacji. Prezydent dodał, że był również na uroczystościach z okazji 35-lecia odrodzonego Senatu oraz na rozmowach w Bydgoszczy przed szczytem NATO. Pytany przez Marka Jakubiaka o obcinanie wydatków na obronność, Andrzej Duda stwierdził, że szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz „absolutnie si ę na to nie zgodzi”.

Ogólnie rzecz biorąc, uważam, zę pan minister Kosiniak-Kamysz jest przyzwoitym młodym człowiekiem. Myśmy w Krakowie do tego samego liceum chodzili. Można powiedzieć, że jesteśmy kolegami z jednej szkoły. Mamy dobrą relację — podkreślił prezydent.

Andrzej Duda był pytany także o kwestie swojego bezpieczeństwa. Prezydent stwierdził, że ufa ochronie i swoim współpracownikom. Udaremnili kilka takich trudnych sytuacji przeciwko mnie, kilka osób zatrzymali, którzy przejawiali różne agresywne zachowania — podkreślił.

Na zakończenie Andrzej Duda pochwalił także program należącego do koła Kukiz’15 posła Marka Jakubiaka. Cieszę się, że prowadzicie nocnych Polaków rozmowy — podkreślił prezydent.