e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Technologiczne

Mistrz technologii z Niemiec – Rheinmetall prezentuje Mission Master

CANSEC Canada to Wydarzenie organizowane jest przez Kanadyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Obronnego i Bezpieczeństwa, które reprezentuje ponad 900 firm członkowskich produkujących towary, technologie i usługi dla sektorów obronności i bezpieczeństwa. Wystawcami na targach CANSEC są główni wykonawcy z branży obronnej, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz innowacyjne start-upy technologiczne, które

Jednym z nich był w tym roku niemiecki Rheinmetall, który wykorzystał tę okazję do prezentacji najnowszych jednostek z rodziny Mission Master.

Nowe pojazdy z rodziny Mission Master Oprócz tego, że platforma jest przydatna w operacjach rozpoznawczych i obserwacyjnych, można ją przystosować do taktycznej obserwacji, wsparcia ogniowego, ewakuacji medycznej, wykrywania, przekazywania łączności i wszelkich innych typów misji, które mogą wymagać wsparcia tego typu jednostek. W Kanadzie Rheinmetall po raz pierwszy zaprezentował wszystkie trzy warianty tego rozwiązania, a mianowicie Mission Master SP, Mission Master XT i Mission Master CXT.

Co więcej, za pośrednictwem symulatora Hardware-in-the-Loop, uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję bezpośredniego obcowania z tymi futurystycznymi pojazdami.

Co potrafią Mission Master SP, CXT i XT? Mission Master SP został zaprojektowany, aby wspomagać i chronić żołnierzy podczas różnych misji wysokiego ryzyka. Doskonale sprawdza się też (przenosi lekkie ładunki, jak czujniki sekcji i systemy uzbrojenia). Jest kompaktowy i wysoce mobilny, więc może niepostrzeżenie podążać za żołnierzami, pozwalając im niezauważenie zbliżać się do wroga.

Mission Master CXT wyróżnia się jako wytrzymały autonomiczny pojazd zaprojektowany do wspierania żołnierzy w różnych misjach, szczególnie w trudnych warunkach. Jego mobilność w ekstremalnym terenie, napęd hybrydowy i zaawansowane możliwości amfibii zapewniają, że może niezawodnie i cicho transportować ciężkie ładunki nawet w najtrudniejszych scenariuszach.

Zbudowany z myślą o solidności i niezawodności w terenie, Mission Master CXT łączy moc silnika wysokoprężnego z cichym silnikiem elektrycznym, oferując całkowity zasięg 450 km bez tankowania (w tym 50 km na akumulatorach).

Dzięki kompaktowej konstrukcji Rheinmetall Mission Master XT to podobna konstrukcja, ale .

Może obsługiwać też różnorodne czujniki i systemy uzbrojenia, umożliwiając jednostkom zwiększenie zasięgu i siły ognia dzięki broni cięższego kalibru, niż zwykle są w stanie unieść.