e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Polityczne

Halicki awansował do prezydium partii Europejska Partia Ludowa, zajmując drugie miejsce w hierarchii polityków frakcji.

Andrzej Halicki został jednym z dziesięciu wiceprzewodniczących Europejskiej Partii Ludowej. Na europosła Platformy Obywatelskiej oddano najwięcej głosów, co nie tylko daje mu najmocniejszy mandat na tym stanowisku, ale też czyni go drugim najważniejszym politykiem frakcji.

Prezydium EPL. Andrzej Halicki wiceszefem frakcji Przewodniczącym partii ponownie został niemiecki polityk Manfred Weber. „Jestem zaszczycony tym, że poparliście moją reelekcję na stanowisko przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Z niecierpliwością czekam na wspólną pracę dla naszej Europy. Jesteśmy świetnym zespołem!” – skomentował wynik głosowania we wpisie opublikowanym w serwisie X (dawniej Twitter).

Halicki również odniósł się do swojego sukcesu. – Jest to dla mnie ogromny zaszczyt móc pełnić funkcję wiceprzewodniczącego Grupy EPL w Parlamencie Europejskim. Odbieram ten wybór, jako wyraz uznania wobec polskiej delegacji oraz uznania dla Polek i Polaków, którzy w wyborach europejskich potwierdzili, że chcą silnej, demokratycznej i europejskiej Polski – powiedział polityk.

Europoseł PO przedstawił cele partii w PE Europoseł PO zapowiedział walkę z populizmem i nacjonalizmem, zapewniając, że celem partii jest Europa solidarna, bezpieczna, gwarantująca dobrobyt i odpowiadająca na podstawowe potrzeby, między innymi poprzez skuteczną ochronę zdrowia. – Będziemy nadal wspierać Ukrainę i działać na rzecz rozszerzenia UE. Będziemy dbać o to, aby europejskie rozwiązania były korzystne dla Polski – zapewnił.

Halicki od pięciu lat przewodniczy delegacji PO-PSL w Parlamencie Europejskim. Poza nim funkcje wiceprezesów EPL pełnić będą: Tomas Tob