e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Najważniejsze

Automaty z przekąskami na dworcach PKP Intercity

Koszmarne rachunki Luka w tarczy

Mieszkańcy bloku dostali rachunek na 20 tysięcy zł.

Ceny paliw

Ceny na stacjach będą rosnąć! Eksperci zalecają zatankować do pełna.

Nowe Zasady w programie

Już są lepsze standardy w programie „Czyste Powietrze” przy wyborze pomp ciepła.

Ceny energii

100 zł dopłaty do prądu miesięcznie. Kto może się starać o dodatkowe pieniądze?

McDonald’s

McDonalds obniża ceny. Chce przyciągnąć klientów o niższych dochodach.

Napoje, kanapki, przekąski w automatach PKP Intercity

W pociągach PKP Intercity pasażerowie będą mogli skorzystać z wyczekiwanych maszyn vendingowych, które podniosą komfort podróżowania. W automatach będzie można kupić zimne i ciepłe napoje, świeże kanapki oraz przekąski – batony, wafelki, czipsy. W trakcie pilotażu codzienną obsługą automatom zajmie się spółka WARS. Projekt ma na celu uzupełnienie oferty gastronomicznej we wszystkich pociągach kategorii IC. W każdym pociągu tej kategorii znajdować się będzie jedna para automatów (jeden na napoje zimne i przekąski oraz drugi na napoje ciepłe). Dzięki takiemu rozwiązaniu, pasażerowie będą mieli możliwość skorzystania z usługi gastronomicznej przez cały czas trwania podróży.

Płatność tylko kartą w automatach PKP Intercity

We wszystkich maszynach vendingowych możliwe będzie dokonywanie płatności tylko za pomocą karty. Pilotaż ma na celu wypracowanie zasad funkcjonowania, weryfikację skali zapotrzebowania i przygotowanie Spółki do realizacji usługi w docelowym zakresie. Po pozytywnym wyniku pilotażu, PKP Intercity będzie mogło skorzystać z prawa opcji na dostawę 118 automatów do 45 wagonów COMBO i 14 zmodernizowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74 wraz z serwisem technicznym automatów na kolejne 48 miesiące. W kolejnych wagonach, które do standardu COMBO modernizuje dla PKP Intercity H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych i Remtrak, automaty będą montowane w trakcie modernizacji.

„Wprowadzenie automatów vendingowych w pociągach PKP Intercity to kolejny krok w kierunku poprawy komfortu podróży. Chcemy, aby świadczone przez Spółkę usługi jak najlepiej spełniały oczekiwania naszych klientów. Teraz, bez względu na porę, pasażerowie będą mieli stały dostęp do napojów i przekąsek podczas podróży. Mamy nadzieję, że program pilotażowy przebiegnie sprawnie i będziemy mogli sukcesywnie wprowadzać usługę na coraz większej liczbie tras” – powiedział reprezentujący PKP Intercity Adam Wawrzyniak.

QUIZ

Gospodynie domowe w PRL. Czy w Polsce Ludowej dałabyś radę zrobić coś z niczego?