e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Najważniejsze

78-letnia kobieta z Wielkopolski brutalnie pobita i okradziona. Policja podaje nowe szczegóły incydentu

Zdarzenie miało miejsce w czwartek w Kościanie (woj. wielkopolskie). Około godziny 18:50 oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na osiedlu Piastowskim doszło do pobicia i okradzenia 78-letniej kobiety, która wcześniej wypłaciła pieniądze z jednego z bankomatów.

Kościan: Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że sprawca wszedł za kobietą na klatkę schodową i zaatakował ją z zaskoczenia, uderzając kilkukrotnie po głowie oraz kopiąc po plecach. Kiedy 78-latka przewróciła się, mężczyzna zabrał jej torbę z pieniędzmi w kwocie 1100 złotych, dokumentami i , po czym uciekł.

„Sąsiedzi zaalarmowani krzykami dochodzącymi z klatki schodowej pobiegli za mężczyzną i ujęli go na ulicy Surzyńskiego. Skradzione mienie zostało w całości odzyskane, a 33-letni sprawca został zatrzymany i doprowadzony przez policjantów do kościańskiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty , za co grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Ponadto w momencie popełnienia przestępstwa znajdował się on pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 1,47 promila alkoholu w jego organizmie” – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Kościanie.

Brutalne pobicie w Wielkopolsce: 78-latka ze złamaniem kości twarzy

Pobita kobieta została zabrana karetką pogotowia ratunkowego do szpitala. Tam stwierdzono u niej złamanie kości twarzy, dlatego po przeprowadzeniu badań postanowiono pozostawić ją na dalszą obserwację medyczną.

„Prokurator Rejonowy w Kościanie, mając na względzie całość zebranego materiału dowodowego, wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do złożonego wniosku, stosując wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu” – podała policja.