e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Najważniejsze

18-latek, który zaatakował nożem kolegów ze szkoły, otrzymał decyzję w sprawie swojej poczytalności

Incydent pod Ostrołęką. Czy 18-latek był poczytalny?

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz poinformowała PAP, że Albert G. został poddany sześciotygodniowej obserwacji sądowo-psychiatrycznej. Biegli nie stwierdzili u podejrzanego choroby psychicznej ani upośledzenia umysłowego. Podejrzany ma natomiast zaburzenia osobowości – przekazała rzeczniczka.

Ocena psychiatrów

  • W ocenie psychiatrów, 18-latek w czasie popełnienia zarzucanego mu czynu miał zachowaną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i kierowania swoim postępowaniem.

Albert B. odpowie więc za popełnione przestępstwo. Chłopak nadal przebywa w tymczasowym areszcie.

Co wydarzyło się w Kadzidle?

W grudniu ubiegłego roku podczas zajęć w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle k. Ostrołęki 18-letni uczeń zaatakował nożem dwóch kolegów i koleżankę. Chłopak najpierw na chwilę wyszedł z klasy do toalety, a następnie wrócił w masce i z nożem i rzucił się na rówieśników. Jak podawała wówczas prokuratura, jeden z zaatakowanych przez niego kolegów doznał ran ciętych szyi, drugi — przedramienia, a koleżanka — ran brzucha. Wszyscy trafili do szpitala.

Co grozi 18-latkowi?

Po około godzinie od ataku sprawca został zatrzymany przez policję w odległości około 500 m od szkoły. Nastolatek usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa wielu osób. Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara minimalna 15 lat pozbawienia wolności, a maksymalnie nawet kara dożywocia.

Więcej informacji:

  • Atak nożownika w szkole. „Znam doskonale rodzinę sprawcy”
  • Nożownik zaatakował w szkole. Wstrząsające relacje świadków: „Wyskoczyłem przez okno”
  • Atak nożownika w szkole. Są ranni