e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Sportowe

0,12 sekundy później polskie zawodniczki w finale! Swoboda niespodziewanie rezygnuje: „Bez mojego udziału”

sprinterki pobiegły w drugim półfinale w składzie: , Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda. Brakowało , która była oszczędzana po wywalczeniu medalu na dystansie 100 m ppł. Polki rzutem na taśmę w finale Polki ruszały na piątym, środkowym torze. Zaczynała Kryscina Cimanouska. Białorusinka z polskim paszportem rozczarowała w .

Liczyła na medal, a swój bieg półfinałowy skończyła przedostatnia. Nie ukrywała, że biegło się jej bardzo ciężko, choć dzień wcześniej czuła się bardzo dobrze. W sztafecie jej zmiana była równa, z minimalną stratą do Belgijek i Niemek. Druga biegła Monika Romaszko, ale nie mogła dogonić rywalek. Podobnie było w przypadku Magdaleny Stefanowicz, która przekazała pałeczkę Ewie Swobodzie przy stracie ponad pół sekundy do czołowej trójki.

Wicemistrzyni Europy na 100 metrów musiała zatem skupić się wyłącznie na swoim biegu, nie patrzeć na konkurentki. Trzeba było pobiec jak najszybciej, by myśleć o awansie z najlepszym czasem z pozostałych. Polki ukończyły sztafetę na piątym miejscu z czasem 43,15 sek., ale dał on awans na ostatnim możliwym miejscu. Biało-czerwone zakwalifikowały się do finału, wyprzedzając startujące w pierwszym półfinale Włoszkidokładnie o 0,12 sek.

Najszybsze w były Brytyjki, które z czasem 42,25 znalazły się na szczycie list europejskich. W finale pobiegną jeszcze Szwajcarki, Hiszpanki, Francuzki, Holenderki, Niemki i Belgijki. Niewykluczone, że polska sztafeta będzie osłabiona, bo udział w finale może odpuścić Ewa Swoboda. – Cieszy mnie, że jesteśmy z dziewczynami w finale. Finał chyba beze mnie, za dużo mnie to kosztowało – zarówno psychicznie i fizycznie. Ja muszę chyba zejść w cień. Ma kto biegać, zobaczymy. Nie będę ryzykowała swojego zdrowia. Już po prostu nie mam siły – wyznała.

Finał kobiecej sztafety 4×100 metrów w środę przed północą, będzie to przedostatnia konkurencja na mistrzostwach Europy.