e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Naukowe

Zakończono kolejny etap badań nad podwójną szczepionką przeciwko grypie i Covid-19

Grypa i Covid-19 to dwie choroby, na które obecnie można zaszczepić się różnymi preparatami. W przygotowaniu jest , która pozwoli zabezpieczyć się przed oboma schorzeniami. Pracuje nad nią amerykańska firma Moderna, która z sukcesem zakończyła kolejny etap badań.

Moderna informuje o pomyślnym ukończeniu badań klinicznych Moderna osiągnęła kolejny kamień milowy na drodze do wprowadzenia podwójnej szczepionki przeciwko grypie oraz Covid-19. Firma pochwaliła się, że , które były podzielone na trzy fazy. Uzyskane .

Podwójna szczepionka Moderny jest pierwszą przeciwko grypie, którą stworzono w technologii opartej na . Wcześniej rozwiązanie wykorzystano do opracowania preparatów na wirusa SARS-CoV-2.

Badania kliniczne przeprowadzono na 8 tys. ochotników mających co najmniej 50 lat. Połowa z nich miała ponad 64 lata. Wybór takiej grupy nie był przypadkowy, gdyż osoby w tym wieku są bardziej narażone na powikłania po przebyciu choroby.

Moderna chwali się sukcesem, bo jej podwójna szczepionka lub nawet lepiej. To bardzo optymistyczna informacja.

Kiedy podwójna szczepionka przeciwko grypie i Covid-19 na rynku? Z informacji przekazanych przez Modernę wynika, że jej . i powinien być dostępny przed przyszłorocznym sezonem chorobowym.

Wprowadzenie nowej szczepionki nie jest proste i wymaga czasu, co wiąże się m.in. z koniecznością uzyskania zatwierdzenia. Warto dodać, że podwójna szczepionka przeciwko Covid-19 i grypie Moderny nie jest jedyną, nad którą trwają prace. Podobny preparat przygotowuje . Niestety nie znamy wyników testów tego produktu.

Podwójna szczepionka Moderny ma duże zalety. Przede wszystkim jest to możliwość zaszczepienia się jednym preparatem przeciwko dwóm groźnym chorobom. Natomiast wykorzystanie technologii mRNA w związku z grypą pozwoli na szybsze dostosowanie pod względem . Ponadto efekty uboczne po zaszczepieniu są niewielkie. Zazwyczaj może to być odczyn poszczepienny i uczucie zmęczenia.

  • Co myślisz o Geekweeka? Twoje zdanie ma dla nas znaczenie.

i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage – polub i komentuj tam nasze artykuły!