e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Ekonomiczne

Właściciel Netto planuje przejęcie 35 sklepów, poszerzając swoje zainteresowania poza dyskontami.

Salling Group, duńska grupa detaliczna, która jest właścicielem kilkuset sklepów Netto w Polsce, właśnie dograła transakcję zakupu kolejnych 35 sklepów w Danii. Wcześniej ta grupa przejęła m.in. ponad 300 sklepów Tesco. Teraz inspiruje się polskimi rozwiązaniami. Grupa Salling .

Chodzi o 25 sklepów znanych w Danii pod szyldem „365”, a także trzy supermarkety, pięć sklepów mięsnych i dwa inne sklepy, informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. – Jesteśmy dumni z zakupu, który daje nam możliwość dotarcia do jeszcze większej liczby Duńczyków w obszarach i adresach, – mówił CEO Salling Group Anders Hagh, cytowany przez portal.

Prezes twierdzi, że to stabilna sytuacja finansowa pozwala obecnie na takie zakupy, a transakcja . Sklepy COOP zostaną zamienione m.in. na sklepy , o ile zgodę na taką transakcję wyda duński organ antymonopolowy, odpowiednik polskiego UOKiK. W październiku 2024 roku należący do grupy Salling.

Właściciel Netto przyznał, że inspiracją do powstania sklepu otwartego przez 24 godziny, który nie wymaga zatrudniania załogi, były także podobne pomysły w Polsce. Samoobsługowe i całodobowe sklepy w Polsce znamy przede wszystkim z marek Auchan i Żabka. Pierwszy tego typu sklep powstał w 2021 roku, a portal wiaodmoscispozywcze.pl przypomina, że w kwietniu 2024 roku w naszym kraju funkcjonowało już .

Z kolei Auchan GO działa w Polsce od czerwca 2023 roku. W ciągu najbliższych kilka lat sieć . Wartość transakcji pomiędzy Salling Group a COOP nie została ujawniona. Netto to obecnie na ten moment w Polsce, w Niemczech i w Danii. i obsługuje nawet 12 mln klientów tygodniowo.