e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Światowe

Unikaj tych miejsc w wakacje 2024! Gdzie lepiej nie podróżować?

Niebezpieczne kierunki — jakie miejsce omijać, wybierając się na wakacje 2024? MSZ opracowało czterostopniową skalę, która wskazuje poziom bezpieczeństwa w danym państwie.

Jedna wycieczka w cenie sporego mieszkania. Tyle milionerzy mogą wydać na wakacje. Najwyższym poziomem zagrożenia jest komunikat „MSZ odradza wszelkie podróże”. Status ten oznacza, że do danej destynacji odradzane są wszystkie podróże — nawet te związane z celami zawodowymi czy pilnymi sprawami rodzinny.

Ostrzeżenia wydawane są w oparciu o różne czynniki, wśród nich konflikty zbrojne, ataki terrorystyczne, ryzyko porwań czy inne zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Niebezpieczne kierunki na wakacje 2024

„Choć MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do któregokolwiek kraju, to jednak w profilach niektórych krajów znajdują się ostrzeżenia dla podróżujących” — czytamy w „Business Insider”.

Na liście krajów z najwyższym poziomem zagrożenia znalazły się między innymi Afganistan, część Algierii, prowincja Kabinda w Angoli oraz obszary przygraniczne z Irakiem i Arabią Saudyjską.

Co ciekawe, na liście MSZ znalazły się również popularne kierunki turystyczne — wśród nich Brazylia, która zmaga się z ulewnymi deszczami i powodziami czy gwałtownym wzrostem przypadków dengi.

MSZ odradza podróże do gubernatorstwa Synaju Północnego w Egipcie i na obszary znajdujące się przy granicy z Libią i Sudanem. Pełną listę ostrzeżeń można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.