e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Sportowe

Robert Lewandowski bez wahania ogłasza swoją decyzję w sprawie udziału w kolejnych meczach reprezentacji.

Robert z powodu kontuzji przegapił z Holandią (1:2) na 2024. Na boisku pojawił się w drugiej połowie spotkania z Austrią (1:3), lecz nie był w stanie pomóc reprezentacji Polski, która już jest poza mistrzostwami. W ten sposób napastnikowi mogła przejść koło nosa ostatnia szansa na sukces na wielkim turnieju.

Robert Lewandowski mówi o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. „Nie chcę żałować” Niemal 36-letni piłkarz jest już bliżej niż dalej zakończenia kariery, także tej reprezentacyjnej. , . Jednak Lewandowski ma w drużynie narodowej zupełnie inną pozycję. Jest rekordzistą pod względem występów (151) oraz zdobytych bramek (82) i może jeszcze chcieć poprawić te rezultaty. W rozmowie ze stroną uefa.com napastnik został zapytany o perspektywy na dobicie do 200 międzynarodowych.

– Naprawdę nie wiem. Składają się na to różne czynniki. Granie przez tyle lat na pewnym poziomie, z wielkimi oczekiwaniami, starając się spełnić nie tylko swoje marzenia, ale także marzenia Polaków, to obciążenie. Oczywiście dobrze czuję się w zespole; atmosfera, jaka panuje od środka, sprawia, że miło się tu przebywa. O fizyczność też się nie martwię – powiedział.

Widać zatem, że są kwestie przemawiające za pozostaniem, jak i za rezygnacją z piłki reprezentacyjnej. Co zatem planuje Lewandowski? – Nie chcę żałować, że zbyt wcześnie odszedłem na emeryturę, choć wciąż mogłem grać dłużej. Z drugiej strony nie chcę zmagać się z tą decyzją, kiedy nadejdzie ten moment. Teraz jeszcze nie nadszedł – oznajmił. I dodał: – Muszę to poczuć w sobie. Na pewno nikt nie będzie miał na to wpływu. Tylko ja i moja rodzina, nikt z zewnątrz.

Robert Lewandowski wrócił do meczu z Austrią na Euro 2024. „To mnie najbardziej boli” Kadra musiała radzić sobie bez kapitana w trakcie ME i nie wyszło to zbyt dobrze. Choć Lewandowski podkreśla klasę przeciwników, będących „na poziomie ćwierćfinału Euro”. – Poprzeczka była postawiona bardzo wysoko. Niestety nie udało nam się jej pokonać – skwitował.

Napastnik żałuje, że nie mógł realnie wpłynąć na przebieg meczu z Austrią. – Czuję, że nie mogłem zrobić wiele albo prawie nic, ponieważ mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie. A po wejściu na boisko w drugiej połowie gra się inaczej niż od początku. To mnie najbardziej boli, ta bezsilność i brak możliwości zmiany czegokolwiek, nawet nie mając takiej okazji – przyznał.

I wierzy, że reprezentacja Polski spisze się lepiej niż w poprzednich meczach. – Mam nadzieję, że zagramy nasz najlepszy mecz na turnieju. Chociaż gramy tylko o dumę, mam nadzieję, że zagramy dobry futbol, wykreujemy okazje i zdobędziemy bramki. Wiemy, że nie możemy się załamać, nawet jeśli sprawy się skomplikują. Musimy mieć plan i trzymać się go od początku do końca, niezależnie od wyniku – zapowiedział.

Mecz – Francja zostanie rozegrany we wtorek 25 czerwca o godz. 18:00. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowa na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.