e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Sportowe

Polscy fani gromadzą się przed ambasadą Rosji. Rozpoczęła się gorąca atmosfera [ZAPIS WYDARZEŃ]

Trwa najazd Polaków na niemiecką stolicę – pisał Dawid Szymczak ze Sport.pl w relacji prosto z Berlina przed meczem Polska – Austria. Kibice Biało-Czerwonych przejęli Berlin, gdzie bawią się przed pierwszym gwizdkiem drugiego meczu kadry na Euro 2024.

Śpiewali już m.in. pod Bramą Brandenburską, a w drodze na stadion zatrzymali się jeszcze w innym miejscu. Fani reprezentacji Polski wspólnie udali się na Stadion Olimpisjki w Berlinie, a na ulicach słychać mnóstwo haseł wpierających zespół Michała Probierza.

„Berlin jest nasz”, czy „Schabowy tu, schabowy tam, Austria ch*** zrobi nam!” – to tylko niektóre z przyśpiewek fanów Biało-Czerwonych. Podczas przemarszu nie zabrakło innych mniej kulturalnych haseł, które słyszeliśmy już na polskich stadionach po rozpoczęciu wojny w Ukrainie.

Wszystko dlatego, że kibice zebrali się pod ambasadą Rosji w Berlinie. „Ruska k***, aeaeao” – właśnie ta przyśpiewka niosła się w Berlinie, co świetnie słychać na materiale wideo dziennikarza TVP Bartłomieja Bublewicza.

Polacy zatrzymali się pod ambasadą Rosji na dłuższą chwilę, a później udali się już pod stadion. Podczas meczu kibice reprezentacji Polski powinni być świetnie słyszalni na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Łącznie obiekt może pomieścić prawie 75 tys. kibiców.

Pierwszy gwizdek spotkania Polska – Austria o godz. 18 w piątek 21 czerwca. Zapraszamy do śledzenia relacji na Sport.pl oraz w naszej aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.