e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Sportowe

Nadchodzące zmiany w karierze Macieja Rybusa

Od 2012 roku Maciej Rybus grał z przerwą na roczny epizod w Olympique Lyon. Najlepszy okres w karierze przeżył w Lokomotiwie Moskwa, ale w lipcu 2022 roku musiał z niego odejść. Tak rozpoczęła się jego tułaczka po kolejnych klubach. Obecnie gra w Rubinie Kazań, choć słowo „gra” to za dużo powiedziane. Stracił ponad połowę rozgrywek z powodu kontuzji. Po powrocie do zdrowia częściej pojawiał się na murawie, ale nie zachwycał. Tym samym wciąż nie wiadomo, czy pozostanie w zespole.

Ważna informacja dotyczy kontraktu Rybusa, który wygasa z końcem czerwca. Nic dziwnego, że sam zawodnik, jego agent oraz kibice oczekują jak najszybszej decyzji w sprawie przyszłości piłkarza. Rybus wyraził chęć pozostania w Rubinie, a jego agent podkreśla, że trener musi zdecydować, czy chce zawodnika w drużynie.

Teraz jednak doszło do przełomu w sprawie. Rubin ogłosił, że Rashid Rachimow będzie prowadził ekipę w przyszłym sezonie, co zgodnie z agentem Orieszczukiem jest korzystną decyzją dla Rybusa. Określenie, czy piłkarz pozostanie w klubie, poznamy po rozmowach, które rozpoczną się po jego powrocie z wakacji.

Rybus budzi zainteresowanie na rynku, ale agent podkreśla, że preferują kluby Priemjer-Liga. Nawet jeśli Polski zawodnik odejdzie z Rubinu, chce pozostać na najwyższym poziomie rozgrywek. Ostatnio Rybus był w centrum uwagi z powodu pozasportowych powodów.

  • Rybus ma spore szanse, by pozostać w Rubinie, choć inne kluby również są zainteresowane.
  • Ostatnio piłkarz wzbudził kontrowersje swoim ubiorem i symboliką, którą przybrał.

W każdym razie jego przyszłość w Rubinie i w rosyjskiej lidze będzie zależała od wielu czynników, w tym od decyzji klubu, trenera oraz samego zawodnika.