e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Sportowe

Marcin Bułka wyceniony. Niewykluczone, że napisze się tu historię! Grupa miliarderów rozpoczęła już działania.

Marcin Bułka, przed zakończonym sezonem, został pierwszym bramkarzem OGC Nice i niemal z miejsca stał się gwiazdą francuskiej Ligue 1. Łącznie zachował 17 czystych kont, co było najlepszym wynikiem w lidze.

Jego występy zostały docenione i w listopadzie zadebiutował w reprezentacji Polski w starciu towarzyskim przeciwko Łotwie. Ponownie otrzymał powołanie do kadry.

Marcin Bułka może odejść z Nicei. Klub wycenił bramkarza. Udane występy nie przeszły bez echa również w Europie.

Ewentualny transfer piłkarza jest transakcją związaną i mógłby się wydarzyć tylko wtedy, kiedy Maignan, czyli podstawowy bramkarz włoskiej ekipy, zdecyduje się na zmianę klubu. Ten z kolei może trafić do Manchesteru City, PSG lub zespołów z Arabii Saudyjskiej.

W czwartek wspomniane wczesniej przekazało kolejne wieści w sprawie przyszłości Bułki. Dziennikarze dodali, że AC Milan nie jest jedynym klubem, który się nim interesuje.

O podpis Polaka ubiegają się również zespoły z Premier League, między innymi Newcastle. Działacze tej drużyny poszukują nowego bramkarza, który mógłby rywalizować ze zmagającym się z problemami zdrowotnymi Nickiem Popem.

Ujawnione zostały także żądania finansowe Nicei. Klub oczekuje za Bułkę około 25 milionów euro. Jeśli Polak rzeczywiście odszedłby za taką kwotę, stałby się jednym z najdrożej sprzedanych piłkarzy w historii Nicei.

Obecnie liderem pod tym względem jest Jean Michael Seri (30 milionów euro), drugie miejsce zajmuje Amine Gouiri (28 milionów euro), a trzecie Alassane Plea (23 miliony euro).

Bułka obecnie skupia się na przygotowaniach do zbliżających się mistrzostw Europy. Reprezentacja Polski rozpocznie turniej 16 czerwca od meczu z Holandią. Następnie zagra jeszcze z Austrią (21 czerwca) i z Francją (25 czerwca).