e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Sportowe

Losowanie el. Ligi Europy: Wisła Kraków poznaje swojego przeciwnika! Sprzyjające rozdanie.

Chociaż uwaga w całej Europie skupia się obecnie na , to fani niektórych drużyn klubowych z zaciekawieniem śledzili wtorkowe losowanie pierwszej rundy eliminacji . W nim rozstawiona była Wisła Kraków, która sensacyjnie zdobyła Puchar Polski w poprzednim sezonie, wygrywając w 2:1 z Pogonią Szczecin.

Wisła Kraków zagra z wicemistrzami Kosowa w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy. Rywalem Wisły Kraków w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy będzie KF Llapi 1932. To aktualni wicemistrzowie Kosowa, którzy w poprzednim sezonie o siedem punktów przegrali walkę o mistrzostwo z FC Ballkani.

Pierwszy mecz „Biała Gwiazda” rozegra na wyjeździe w czwartek 11 lipca. Rewanż zostanie rozegrany tydzień później – 18 lipca.

Chociaż Wisła Kraków podchodzi do rywalizacji z kosowskim zespołem z pozycji pierwszoligowca, to nie ma na co narzekać. KF Llapi dotychczas dwukrotnie grało w eliminacjach europejskich pucharów. W sezonach 2021/2022 i 2022/2023 próbowali swoich sił w pierwszej rundzie Ligi Konferencji Europy i za każdym razem odpadali, przegrywając dwumecze z macedońskim KF Shkupi (1:3) i czarnogórskim Budućnost Podgorica (2:4).