e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Sportowe

Klubowy piłkarz w dramatycznej sytuacji – zawał zagrożeniem dla jego kariery sportowej

Nabil Bentaleb, znany z gry m.in. w Tottenhamie, Schalke 04 czy Newcastle United, obecnie reprezentujący barwy francuskiego klubu Angers SCO, oraz swoją krajową drużynę narodową Algierii, niedawno przeżył prawdziwą tragedię życiową.

W czerwcu tego roku Nagły zasłabnięcie piłkarza spowodowało jego hospitalizację. Po kilku dniach stan Bentaleba zaczął się poprawiać, co pozwoliło mu wrócić do domu w stosunkowo krótkim czasie.

Latem zeszłego roku, jeszcze przed podpisaniem kontraktu z Lille, u Nabil Bentaleba zdiagnozowano „zapalenie mięśnia sercowego z ryzykiem nagłej śmierci”. Pomimo tego zawodnik mógł kontynuować karierę po serii dodatkowych badań.

Ostatnio francuskie media sportowe doniosły, że piłkarz trafił do szpitala z powodu zatrzymania akcji serca. Nabil przeszedł operację i obecnie ma wszczepiony kardiowerter-defibrylator, co zapewnia odpowiednią ochronę jego życia.

Według informacji przekazanych przez „RMC Sport”, jest bardzo prawdopodobne, że Bentaleb będzie zmuszony zakończyć karierę piłkarską. Klub Angers SCO wydał oficjalne oświadczenie, w którym wezwał do szacunku dla prywatności zawodnika oraz jego informacji medycznych.

Wiadomo, że algierski pomocnik będzie musiał omówić kwestie związane z kontraktem z firmami ubezpieczeniowymi. Decyzja o przedwczesnym zakończeniu kariery piłkarskiej zostałaoby podjęta w zaledwie 29 lat.