e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Sportowe

Liga Europy. Niedoskonałe interwencje Kochalskiego [WIDEO]

Mateusz Kochalski nie zaliczył udanego debiutu w Lidze Europy. Karabach Agdam przegrał w Londynie z Tottenhamem 0:3, a Polak miał udział przy drugim i trzecim straconym golu.

W tym artykule dowiesz się o:

• Najlepszym bramkarzu PKO Ekstraklasy poprzedniego sezonu
  • Sprzedaży Kochalskiego przez Stal Mielec do Karabachu Agdam
  • Szybkim wywalczeniu sobie miejsca w składzie 11-krotnego mistrza Azerbejdżanu

Mateusz Kochalski bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w składzie 11-krotnego mistrza Azerbejdżanu. W czwartek przyszedł długo wyczekiwany debiut w Lidze Europy. Rywal z najwyższej półki, bo Tottenham Hotspur – zwłaszcza na wyjeździe – oznaczał kłopoty.

Jednak Kochalski nie będzie miło wspominał tego wieczoru. Co prawda przy pierwszym golu nie miał większych szans, bo mówimy o płaskim strzale z bliska Brennana Johnsona, o tyle druga i trzecia bramka idzie na konto Polaka. Najpierw wyszedł do dośrodkowania, niepewnie piąstkował piłkę, co natychmiast wykorzystał Pape Sarr, a następnie niezgrabnie rzucił się do futbolówki po lekkim strzale Son Heung-mina, odbił ją przed siebie, a z prezentu skorzystał Dominic Solanke.

Karabach miał sporo szczęścia na początku meczu, bo już w 8. minucie czerwoną kartkę za faul taktyczny ujrzał Radu Dragusin, natomiast goście nie potrafili tego wykorzystać. W drugiej połowie Toral Bayramov zmarnował między innymi rzut karny, a na koniec Tottenham okazał się dużo lepszy.

Wynik jest bardzo okazały, zwłaszcza biorąc pod uwagę okoliczności. Zobacz błędy Kochalskiego (od 0:49 i 1:29) ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co za strzał! Gol „stadiony świata” w Argentynie