e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Sportowe

Gauff zaskoczona sukcesem Idy Świątek: „Nie spodziewałam się tego”

Mistrzyni US Open 2023 – Coco Gauff (3. WTA) idzie jak burza w tegorocznym turnieju wielkoszlemowym – Roland Garros i udowadnia, że może zajść bardzo daleko. W czterech spotkaniach nie straciła żadnego seta. W sumie przegrała tylko osiemnaście gemów, czyli średnio tylko 4,5 na mecz.

W niedzielne południe 20-letnia Amerykanka wyeliminowała bardzo pewnie Włoszkę Elisabettę Cocciaretto (51. WTA), wygrywając w godzinę i minutę 6:1, 6:2. Coco Gauff skomentowała krótki pojedynek Igi Świątek. Coco Gauff pojawiła się na korcie Philippe-Chartrier zaraz po meczu czwartej rundy z udziałem najlepszej tenisistki świata – Igi Świątek.

Nie musiała czekać zbyt długo, bo liderka światowego rankingu, obrończyni trofeum w Paryżu pokonała 6:0, 6:0 Rosjankę Anastazję Potapową (41. WTA) w zaledwie 41 minut. Tak szybkie spotkanie Igi Świątek z Potapową zaskoczyło również amerykańską tenisistkę.

– Jeśli grasz swój mecz po Idze Świątek, to zawsze myślisz, że ona szybko skończy. Planowałam, że ich pojedynek będzie trwał około godziny i piętnaście minut. Oczywiście nie spodziewałam się tylko meczu 40-minutowego – powiedziała Coco Gauff na konferencji prasowej.

Amerykanka w ćwierćfinale zmierzy się ze zwyciężczynią niedzielnego meczu: Clara Tauson (Dania, 72. WTA) – Ons Jabeur (Tunezja, 9. WTA). W półfinale Roland Garros może zatem dojść do hitowego starcia: Świątek – Gauff. Coco Gauff najlepszy wynik we French Open osiągnęła dwa lata temu. Wtedy awansowała do finału, w którym przegrała z Igą Świątek 1:6, 3:6.