e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Sportowe

Paryż 2024: Rozpoczęcie Polaków – Harmonogram startów w niedzielę, 4 sierpnia

Polscy kibice niecierpliwie odliczają dni, które minęły od początku igrzysk olimpijskich. Biało-czerwoni do tej pory zdobyli cztery medale. Pierwszy z nich wywalczyła Klaudia Zwolińska, która zajęła drugie miejsce w kategorii K-1. Na najniższym stopniu podium stanęły polskie szpadzistki, a następnie w ich ślady poszli wioślarze. W piątek brąz dołożyła Iga Świątek, zaś sobota nie przyniosła kolejnego medalu. W dorobku z Paryża wciąż brakuje polskiego złota.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu. Starty Polaków 4 sierpnia. O której grają siatkarki? O której starty Włodarczyk i Fajdka? Niedziela jawi się jako dzień pełen sportowych emocji – co najważniejsze z naszej perspektywy, z udziałem reprezentantek i reprezentantów Polski.

Już od rana śledzić będzie można zmagania golfisty Adriana Meronka, a od 10:00 do gry wejdzie królowa sportu. W programie między innymi eliminacje rzutu młotem z udziałem naszych medalistek Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron. Sporo emocji mogą także dostarczyć polscy szermierze. Czy pójdą w ślady pań i sięgną po medal?

Do tego, póki co droga daleka, ale tuż przed południem warto śledzić ich zmagania w ćwierćfinale z Włochami. Już po południu na wody wypłyną żeglarze i żeglarki, a od 14:00 coś dla siebie znajdą fani ścigania – tego na lądzie. Mowa oczywiście o wyścigu kolarek ze startu wspólnego.

Wśród naszych reprezentantek znajdzie się Katarzyna Niewiadoma – brązowa medalistka mistrzostw świata z 2021 roku. W niedzielę zobaczymy także kajakarzy i kajakarkę Klaudię Zwolińską, która na tych igrzyskach zdobyła pierwszy medal dla Polski. Wiele emocji dostarczyć mogą polskie pięściarki. Julia Szeremeta i Elżbieta Wójcik w przypadku wygranych walk w ciągu kilkudziesięciu minut zapewnią Polsce dwa krążki.

Awansują bowiem wówczas do półfinałów w swoich kategoriach wagowych, a to w boksie olimpijskim równoznaczne z uzyskaniem co najmniej brązowego medalu.

Z faworyzowanymi Łotyszami walkę spróbują nawiązać polscy koszykarze 3×3, a Katarzyna Wasick popłynie o olimpijskie marzenia w na 50 metrów stylem dowolnym. W sobotnich eliminacjach zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Wieczorem wrócimy na Stade de France trzymać kciuki za polskich młociarzy. Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek marzą o powtórzeniu wyniku z Tokio, gdzie obaj stali na olimpijskim podium – konkretnie na jego najwyższym i najniższym stopniu.

Na koniec dnia bacznie przyglądać się będziemy temu, co zrobią. Podopieczne Stefano Lavariniego tym razem zmierzają się z Brazylijkami.

Harmonogram igrzysk olimpijskich na niedzielę 4 sierpnia.