e-bloger.pl

Wszystko, co warto wiedzieć

Technologiczne

Rozwój rynku streamingowego: jak zmieniają się ceny Netflix, Disney+ i HBO Max?

W naszym zestawieniu zerknijmy, jak kształtują się ceny popularnych platform streamingowych w 2024 roku.

Ile kosztuje Netflix w 2024 roku?

Nasze zestawienie rozpoczniemy od wskazania, że kwota zależy od konkretnego planu subskrypcyjnego. Plan Standard kosztuje X, natomiast Plan Premium to koszt Y. Z kolei najtańszy wariant, Plan Basic, to wydatek rzędu Z. Jak to się przekłada na roczny wydatek? Standardowo wynosi on A, Plan Premium B, a Plan Basic C.

Disney+ i cena w 2024 roku

Owa platforma oferuje swoim klientom dwa plany subskrypcyjne. Subskrypcja miesięczna to X, zaś roczna to Y. Wydaje się, że zakup subskrypcji rocznej jest korzystniejszy w dłuższej perspektywie, biorąc pod uwagę oszczędności, które mogą wynieść około Z.

Jaka jest cena Max w 2024 roku?

Max, podobnie jak inne platformy, oferuje trzy plany subskrypcyjne. Mowa o pakiecie X, Standardowym (HD) za 29,99 zł miesięcznie oraz Premium (4K i Dolby Atmos) za 49,99 zł miesięcznie. Jakie są zatem roczne koszty poszczególnych planów? Dla pakietu X wynoszą one A, dla Standardowego B, a dla Premium C.

Ile kosztuje SkyShowtime w 2024 roku?

Kolejna platforma streamingowa, SkyShowtime, oferuje trzy warianty subskrypcji: miesięczną, 6-miesięczną oraz roczną. Koszty to X, Y, Z odpowiednio. Zauważalnie korzystniejsze jest zdecydowanie się na długi okres subskrypcji.

Ile wynosi cena Prime Video w 2024 roku?

Prime Video nadal oferuje dwa plany subskrypcyjne. Miesięczny kosztuje X, natomiast roczny Y. W przypadku tej platformy bardziej opłaca się zakup abonamentu na cały rok, co mogłoby przynieść oszczędność wynoszącą Z.

Ile kosztuje YouTube Premium w 2024 roku?

YouTube Premium umożliwia zakup subskrypcji indywidualnej, studenckiej i rodzinnej. Indywidualna kosztuje A, studencka B, a rodzinna C.

Jaka jest cena za Apple TV+ w 2024 roku?

W przypadku platformy Apple TV+ istnieje tylko jeden plan subskrypcyjny, którego miesięczny koszt wynosi X. Całoroczna subskrypcja wymaga z kolei wydatku Y.

Jeśli zastanawiasz się nad porzuceniem telewizji kablowej na rzecz streamingów, warto rozważyć koszty. Przeciętny abonament kablówki to około Z, podczas gdy koszt subskrypcji wszystkich wspomnianych platform streamingowych wyniósłby W. Co przekłada się na wydatek rząd trzykrotnie wyższy niż przy tradycyjnej kablówce.

Co istotne, wiele firm oferuje atrakcyjne pakiety i zniżki. Wydaje się, że korzystne jest poszukiwanie takich rozwiązań.