Sprzymierzeniec Donalda Trumpa sygnalizuje zagrożenie ze strony Elona Muska: „Posiada dwie broń taktyczne. Brak w Europie rządu zdolnego przeciwstawić się jego ofensywie”

„`html

Wojna w Ukrainie – Opinie Steve’a Bannona

Gospodarz popularnego podcastu „War Room”, Steve Bannon, przygotowuje się do nadchodzącej batalii politycznej, która niebawem ma się rozegrać w amerykańskim Kongresie. Kluczowym zagadnieniem będzie kwestia zaangażowania Stanów Zjednoczonych w ratujące Ukrainę wysiłki wojenne. Bannon optuje za przerwaniem amerykańskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy.

Lojalność i Zagrożenia

Bannon obawia się, że Donald Trump może wpaść w pułapkę zastawioną przez przemysł obronny USA, sojuszników europejskich oraz niektórych przyjaciół Bannona, którzy są za utrzymaniem wsparcia Ukrainy. Keith Kellogg, emerytowany generał USA i specjalny wysłannik Trumpa ds. Rosji i Ukrainy, podkreślił, że każda zakończona umowa musi uwzględniać solidne zabezpieczenia dla Ukrainy.

Mimo przyjacielskich więzi z Kellogiem, Bannon różni się w swej ocenie. Uważa, że dalsza pomoc może dodatkowo uwikłać Stany Zjednoczone w konflikt, który jego zdaniem nie jest możliwy do wygrania i nie leży w amerykańskim interesie narodowym.

Strategiczne Ruchy Trumpa

Steve Bannon mocno lobbuje u Donalda Trumpa, by ten w swym przemówieniu inauguracyjnym zapowiedział szybkie zakończenie wojny. Według Bannona rozwikłanie konfliktu powinno być pierwszym celem Trumpa w nowej kadencji prezydenckiej, a niektóre działania ze strony starych establishmentów mogą przeciągnąć to aż do sześciu miesięcy.

Relacje Międzynarodowe

W rozmowie dla POLITICO Bannon podzielił się swoim zdaniem, że Europa nie pojmuje istoty powrotu Trumpa do władzy, a także że przeciwnicy polityczni w Stanach Zjednoczonych nie są odpowiednio przygotowani. Przewiduje, że po zaprzysiężeniu Trump wprowadzi serię dekretów dotyczących różnych dziedzin.

Krytyka North Atlantic Treaty Organization (NATO)

Bannon wyraził wątpliwości co do zdolności NATO do zorganizowania pełnowartościowych dywizji bojowych z europejskich krajów członkowskich i narzekał, że NATO przekształciło się w amerykański protektorat zamiast rzeczywistego sojuszu.

Postawa w Stosunku do Rosji

Podkreślił również, że nie darzy respektem rosyjskiego przywódcy, Władimira Putina, nazywając go złym człowiekiem. Jednak zauważył braki w skuteczności armii rosyjskiej, co wpłynęło na jego przekonanie, że Europa nie postrzega Rosji jako realnego zagrożenia.

Plan Strategiczny Bannona

Bannon wyraził swoje poparcie dla pomysłu zakupu Grenlandii przez Trumpa oraz przejęcia kontroli nad Kanałem Panamskim ze względu na ich znaczenie strategiczne. Wojna w Ukrainie jest według niego największą porażką Europy ostatnich lat.

Wizerunek Steve’a Bannona i Jego Wpływ

Steve Bannon ma nieprzewidywalną pozycję w obecnej scenie politycznej, mimo że dawniej skonfliktował się z Donaldem Trumpem. Obecnie znów jest jednym z jego bliskich doradców i cieszy się uznaniem ze strony zwolenników MAGA.

  • Niegościnny stosunek elit Trumpa do Bannona wynika z jego niezapomnianych wpływów w mediach społecznościowych.
  • Wielu działaczy politycznych poszukuje wsparcia u Bannona, co świadczy o jego znaczeniu w obecnym ruchu MAGA.

W swojej rozmowie Bannon nawiązał również do działań brytyjskiego lidera Nigelego Farage’a i wyraził swoje poparcie dla europejskich ruchów populistycznych, w tym roli Elona Muska w tym przedsięwzięciu.

Chociaż Bannon często krytykuje Muska za jego podejście do imigracji i inne kwestie, uznaje jego potencjał w kształtowaniu przyszłego obrazu Europy w zakresie populistycznej polityki.

„`